Sportif Güvercinlerin Eğitim Programı !!!

EĞİTİM:

1.Güvercinler, ilk yarıştan 10-14 gün önce antrenmana başlar, her sabah ve akşam en az 30 dakika boyunca uçmak için kaldırılır.

2.Dişiler ve erkekler ilk yarıştan 7 gün önce ayrılırlar. 7-10 gün boyunca ikinci bir yumurtaya sahip olmak ve sonra bölünmek iyidir.

3.MAXIDEX” – eğitim başlamadan 10 gün önce başlar, haftada 2 gün / Pazartesi ve Perşembe / verilir. MAXIDEX bir göz damlasıdır ve insan eczanelerden satın alabilirsiniz, çok etkilidir.

4.Eğitimden önce, dekontaminasyon için genel profilaksi, yapılır iç parazit ve dış parazit için

5.Yarışmalar sırasında, program başına 2 ila 3 gün boyunca haftalık olarak değişen Ornithosis, Koksidiyoz verilir

6.Mineraller, kum ve tuz her zaman mevcuttur. Pazar günü suya 2 çay kaşığı elma sirkesi koyun. Mineralleri ve kumu Ornitoza için verirken çekmelisiniz

7.Güvercinler dördüncü yarıştan sonra eşleştirilir.

8.Eğitim başlıyor: İlk 4 uçuş doğu, batı, kuzey, güneyde 3-4 kilometre sonra sadece 5km, 10km, 30km, 50km, 50km, 50km yönünde ve ilk 100km yarışının 3 gününden sonra devam ediyor.

9.Her zaman belirli bir saatte uçurulmalı ve beslenmelidir (örneğin, sabah 7 – akşam 6).

10.Ev üstü üzerinde şu şekilde antrenman yapmalılar: Pazartesi-30dk. Salı-40 dk. Çarşamba-50dakika. Perşembe-60dk. Cuma günleri – yarış gününün bir önceki gün dinlenirler. 1 saat boyunca her gün yükseltilebilir, ancak bir önceki uçuşun uzunluğuna ve güvercinlerin restorasyonuna bağlıdır.

YARIŞMA:

1.Pazartesi – Bütün gün izin verilmez, sadece akşam uçmasına izin verilir, zorlamadan. Su – elektrolitler, vitaminler. Gıda – sadece güvercin başına 15 gram / güvercin başına 1 yemek kaşığı /, sabah 1 kaşık ve akşam 1 kaşık Yemek saatlerine dikkat etmeniz önerilir. Akşamları / öğleden sonra /. İlaç verilmez. Daha ağır bir uçuş durumunda, akşamları izin verilmez.

2.Salı – Sabah ve akşam, ev üstünde 1 saat uçarlar. Yemleme – 50 x 50 diyet + buğday, 1 kaşık sabah ve 1 akşam verilir. Sabahları sarımsak yağı ve bira mayası yiyeceklere verilir. Su -, Maxidex, ornitoz için 1 litre su başına 2 damla +.

3.Çarşamba – Sabah ve akşam 1 saat boyunca uçuyor. Gıda – sadece tahıl 1 yemek kaşığı sabah ve 1 akşam. Yine sarımsak yağı ve bira mayası verilir. Su – ornitoz için.

4.Perşembe – Sabah ve akşam her biri 1 saat uçarlar. Yiyecek – 50 x 50 Diyet + spor verilir. Sabahları güvercin başına 1 çay kaşığı ve akşamları güvercin başına 1 çay kaşığı. Su – elma sirkesi 1 yemek kaşığı. su.

5.Cuma – Sabah ve akşam 1 saat uçurun. Yiyecek – Sabahları 2 yemek kaşığı, spor, güvercin ve sadece akşamları, yiyebilecekleri kadar spor. Su -, Maxidex, 1 litre başına 2 damla. gün boyunca su + multivitaminler.

6.Cumartesi – Bütün gün dinlenme. Yiyecek – Sadece sabahları 1 kaşık, spor, güvercin veya diyet yiyebilecekleri kadar / mesafeye bağlıdır, son uzun öğünde sadece, yiyebilecekleri kadar spor / Sprint için yağlı tohumlar eklenebilir. Su bir elektrolittir. Erkekler ve dişiler, sepetlemeden önce sadece 2-3 dakika görülebilir.

7.Pazar / Yarış / – Yarıştan çıktıktan sonra bütün gün izin verilir. Yiyecek – sadece yemek istedikleri kadar diyet. Su – elektrolit ve çok ağır yarışlarda + vitaminler. Daha iyi bir dinlenme için pencereleri koyulaştırmak güzel.

8.”MAXIDEX” – güvercin tüy ve deri değişimini durduran bir preparat kendisini kullanırken yarış böyünca tüy sıkıntısı yaşamazsınız. BAŞARI !!