Debrecen Roller Pigeons

Menşei: Macaristan, özellikle de Debrecen şehri.

Genel görünüm: Orta boy, geniş göğüs, kısa sırt, sarkık kanatlar, kuyruk kaldırdı.

Kafa: yuvarlak ve uzun, hafif kubbeli, pürüzsüz alın.

Gözler: küçük bir öğrenci ile inci.

Göz kapakları : ince, çift, soluk.

Gaga: orta uzunlukta, tabanda geniş, alınlarında açık, koyu renkli boynuzlu geniş bir açı oluşturur. Beyaz ile pudralanmış ince morels.

Boyun: orta uzunlukta, çok güçlü değil, iyi kesilmiş boğaz.

Göğüs: Geniş, dolu, hafifçe yükseltilmiş, orta belirgin,.

Arka: kısa, arkaya doğru hafifçe eğimli, kuyruğa ince, kuyruk içbükey ve yuvarlak bir çizgi ile şekillendirir.

Kanatlar: uzun, görünür pommels ile vücuda gevşek bir şekilde dayanarak, yere değmeden kuyruğun altında.

Kuyruk: kiremitlere yerleştirilmiş, en az 14 geniş ve uzun rektrikten oluşan yükseltilmiş menzil, tonozlu. Kuyruğun ucunun genişliği en azından omuzlarınkiyle aynı olmalıdır.

Paws: neredeyse ortalama uzunlukta, güçlü kaplıdır.

Kuş tüyü: iyi gelişmiş, pürüzsüz.

Çeşitler: Siyah, beyaz, kırmızı, gri, siyah, beyaz, siyah işaretli benekli sarı, kırmızı kül dolu ceket, mavi çizgili, alacalı, uçurtma, altın dun, kırmızı ve sarı akik, De Roy.

Renkler ve tasarım: Tek renklerde, renkler saf, yoğun ve zekidir.
Harlequins krem ​​veya badem arka plan üzerine yayılmış çeşitli renkteki tüyleri ve tüyleri vardır.
Primer ve kuyruk krem ​​veya beyaz lekeler veya siyah çizgiler veya bademlerdir.
Uçurtma rengi, boyun ve göğsün yanı sıra uçuşlarda ve kuyruğundaki bronz bölgelerin etrafında az ya da çok bronz olan siyahımsı bir renktedir.
Altın dun’da, renk göbeğe devam eden göğüste sarımsı bir renk tonuyla aydınlatılır. Uçuş tüyleri ve rektrikleri gövdede sarı ile ting edilir.
Akik, tek renkli veya daha fazla veya daha az noktalı, sabit iz bırakmayan beyazdır. Birincil tüyler ve rektrikler renklendirilmelidir; tüy sapları beyazla tir.
DeRoy’da, renk turuncu-sarı, kısmen benekli veya kahverengi lekeli ve bazen beyazla daha çok veya daha az noktalı. Uçuş tüyleri ve rektrikler genellikle daha nettir.
Siyah gıdıklanmış griler gümüş rengi gri bir arka plan üzerinde siyah benekler ve beyaz zemin üzerine siyah beyazlar siyah benekler var.

Ciddi kusurlar: Vücut çok düşük dar, ayakları üzerinde çok yüksek, uzun geri çok yatay taşınan kuyruk, 14 rectrices altında, kuyruğunda giyilen tüyler, düz kafa, iris çok kurabiye, kırmızı gözler, hariç koyu gaga uçurtma, renk veya çizimin önemli kusurları.

Yargı: Genel görünüş – Form ve gövde – Kuyruk ve kanatlar – Bacak yüksekliği – Kafa – Gözler ve göz kapakları – Renkler ve işaretler.

Halka: 8mm

[IMG-Gal id=80413]